محبوب ترین بک گراند های مهر ماه از نگاه کاربران

اینترنت اکسپلورر پس از ۲۷ سال سرانجام ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ برای همیشه به خاطره‌ها سپرده خواهد شد. این در حالی است که اکنون تقریباً ۵۰ درصد از کسب‌وکارها همچنان از این مرورگر وب استفاده می‌کنند.

اگر جزو آن‌ دسته افرادی هستید که تجربه‌ی کار با ویندوز ۹۵ را دارید، شاید با شنیدین این خبر که مایکروسافت فردا پس از گذشت ۲۷ سال از معرفی اینترنت اکسپلورر قصد دارد به توسعه‌ی این مرورگر خاتمه دهد، غمی نوستالژیک احساس کنید. بااین‌حال، مثل بسیاری از نرم‌افزارهای دیگر با پایان‌یافتن پشتیبانی مایکروسافت از اینترنت اکسپلورر، میلیون‌ها دستگاه همچنان از آن به‌عنوان مرورگر اصلی استفاده می‌کنند.

به‌گزارش TechSpot، مایکروسافت ماه می گذشته اعلام کرد که به پشتیبانی از اینترنت اکسپلورر خاتمه خواهد داد. اکنون، این نرم‌افزار پس از نزدیک‌ به سه دهه در شُرُف بازنشستگی است. نسخه‌ی دسکتاپ اینترنت اکسپلورر از فردا در ویندوز ۱۰ پشتیبانی نخواهد شد و در ویندوز ۱۱ نیز دردسترس نخواهد بود. مایکروسافت به‌زودی قصد دارد با انتشار به‌روزرسانی، این مرورگر را به‌طورکامل از همه‌ی کامپیوترهای مجهز به ویندوز ۱۰ حذف و کاربران را به استفاده از مرورگر مدرن اج هدایت کند.

مایکروسافت پس از اعلام پایان کار اینترنت اکسپلورر، امکان اجرای این مرورگر را در ویندوز ۱۱ غیرفعال کرد. اکنون یکی از کاربران توییتر محدودیت‌های اینترنت اکسپلورر را شکسته و امکان اجرای آن را روی جدیدترین سیستم‌عامل دسکتاپ غول فناوری مستقر در ردموند فراهم کرده است.

ورج می‌نویسد هرگز قرار نبود اینترنت اکسپلورر روی ویندوز ۱۱ کار کند. مایکروسافت این مرورگر را در جدیدترین نسل سیستم‌عامل دسکتاپ خود ‌غیرفعال کرد که آن را به اولین نسخه‌ی ویندوز بدون IE طی بیش از ۲۰ سال گذشته تبدیل می‌کند. در واقع، اگر حتی سعی کنید اینترنت اکسپلورر را در ویندوز ۱۱ راه‌اندازی کنید، این سیستم‌عامل شما را به استفاده از مروگر مدرن‌تر اج هدایت خواهد کرد.

برای فعال‌کردن حالت اینترنت اکسپلورر روی مرورگر اج، edge://settings/defaultbrowser را در نوار URL تایپ و گزینه‌ی Allow sites to be reloaded in Internet Explorer را فعال کنید. در این مرحله، باید مرورگر اج را دوباره راه‌اندازی کنید تا تنظیمات شما ثبت شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اشتراک گذاری مطلب:
جستجو کردن